Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – pożegnanie klasy ósmej

Tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego towarzyszyły słowa Jana Pawła II „Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: sekretarz Miasta i Gminy Chmielnik, pan Andrzej Łopaciński, skarbnik, pani Anna Pleban, radne Rady Miasta: pani Monika Nowak i pani Anna Rogowska, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Lidia Jabłońska, proboszcz parafii – ojciec Grzegorz Irzyk.

Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych uroczyście przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, pan Jacek Sobaś, który szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę oraz podsumował kończący się rok szkolny. Po krótkiej części artystycznej nadszedł w końcu czas na nagrody i wyróżnienia za naukę, frekwencję, konkursy i działalność szkolną. Listy Gratulacyjne
i podziękowania otrzymali również rodzice absolwentów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem.

Ósmoklasiści nagrodzeni za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem:

• Kinga Jabłońska,
  • Milan Jakóbowski,
  • Nikola Więcek,
  • Nikola Więcek i Jakub Wójcik za 100% frekwencję.

Uczniowie, którzy sprostali wymogom kuratoryjnym – nagrody dla finalistów:

• V Wojewódzkiego Konkursu z fizyki – Roman Ivashkevych,
  • VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego – Milan Jakóbowski.

Na szczególną uwagę zasłużył uczeń klasy 8. Milan Jakóbowski, który uzyskał tytuł Najlepszego Absolwenta szkoły. Otrzymał on stypendium ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Chmielnik, które wręczyli pracownicy gminy pan Andrzej Łopaciński i pani Anna Pleban.

Stypendia otrzymali również:

• Anastasiia Ivashkevych,
  • Kacper Ślusarski

Nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz za obsługę techniczną uroczystości szkolnych:

• Mikołaj Lisowski,
  • Antonina Osman,
  • Patryk Pałyga
  • Adrian Piwowarski

Nagrody za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym:

• Iwo Kuzia,
  • Wiktoria Gajek,
  • Kinga Jabłońska,
  • Antonina Osman,
  • Nikola Więcek

Nagrodzeni zostali także uczniowie niosący pomoc i aktywnie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu. W tym roku szkolnym została przyznana nagroda szczególna dla Jakuba Wójcika wyróżnionego za postawę, zaangażowanie i determinację w pokonywaniu trudności. List Gratulacyjny otrzymała mama Kuby. Tę część akademii zakończyła wychowawczyni klasy ósmej, pani Joanna Długosz, która podziękowała wychowankom za wspólnie spędzony czas i w swym krótkim przemówieniu zwróciła uwagę na słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.

Po ósmoklasistach przyszedł czas na uczniów młodszych klas, którzy z rąk wychowawców oraz dyrekcji odebrali wyróżnienia i nagrody.

W trakcie akademii za wieloletnią, owocną współpracę z dyrekcją, gronem pedagogicznym i rodzicami zostały złożone podziękowania przewodniczącej Rady Rodziców, pani Lidii Jabłońskiej. Kolejnym istotnym punktem programu było pożegnanie przez Dyrekcję, społeczność szkolną i przedstawicieli Urzędu Gminy pani Ewy Musiał, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Serce pani Ewy podbił bardzo długi wiersz zaprezentowany przez sekretarza Gminy, pana Andrzeja Łopacińskiego. Niespodziankę w postaci żartobliwego wierszyka i piosenki przygotowały dla ukochanej nauczycielki również jej wychowankowie – dzieci z klasy II i V. Nie obyło się bez łez wzruszenia, które popłynęły zarówno z oczu pani Ewy jak i uczniów.

Na zakończenie głos zabrał pan Dyrektor i pani Dyrektor życzący wszystkim bezpiecznego wypoczynku,
a ojciec Grzegorz Irzyk, proboszcz parafii, udzielił uczestnikom błogosławieństwa na czas nadchodzących wakacji.

Kolejny rok za nami. Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji.