„Cyfrowy l@birynt – uważaj na pułapki w sieci”

16 kwietnia 2024r. uczniowie klas VII i VIII brali udział w webinarium pod hasłem „Cyfrowy l@birynt – uważaj na pułapki w sieci” realizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych wraz z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
Podczas wydarzenia uczniowie mogli dowiedzieć się, jak ciągle przyspieszający postęp technologiczny wpływa na liczbę zagrożeń w sieci:

• jak poruszać się w labiryncie cyfrowym, aby zakupy online były bezpieczne i świadome,
  • co to są „zwodnicze wzorce projektowe” i w jaki sposób mogą mieć wpływ na nasze decyzje w sieci,
  • jak skutecznie chronić swoją prywatność i dbać o swoje dane.

Odpowiedzi na te i inne pytania pozwolą uniknąć manipulacji i zagrożeń. Warto poświęcić odrobinę uwagi i chwilę swojego czasu, żeby zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Większa świadomość może pomóc nam lepiej zarządzać danymi w sieci.

Masz świadomość, Ty decydujesz!