Czy Social Media mogą być toksyczne? – lekcja w kinie Moskwa

4 października 2024 roku klasa: czwarta, piąta i szósta brała udział w wyjeździe do Kielc. Po przyjeździe udaliśmy się na spacer do Parku miejskiego  im. Stanisława Staszica –jednego z najstarszych parków w Polsce. Park znajduje się w centrum miasta u południowego podnóża Wzgórza Zamkowego. Następnie udaliśmy się  do najstarszego kieleckiego kina- Moskwa. Przed II wojną światową kino nosiło nazwę „Palace”, tuż po wojnie „Bałtyk”. Pierwszy seans filmowy odbył się tu w 1926r. Budynek mieści się w ścisłym centrum miasta na ulicy Staszica, tuż koło głównego deptaka -ulicy Henryka Sienkiewicza.

Zajęcia multimedialne zostały przygotowane przez Centrum Edukacji Filmowej. Tyt€ł lekcji: „Czy social media mogą być toksyczne?” Pokaz prowadził zawodowy aktor odnosił  się do  scen z różnych filmów, obrazów oraz elementów kampanii społecznych. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat toksycznych  zjawisk związanych z mediami społecznościowymi, np.: catfishig, cyberbullying, multitasking, prokrastynacja czy bańka mydlana

Po ciekawych zajęciach i krótkiej przerwie obejrzeliśmy film pt. ,,Dancing Queen”.  Mogliśmy poznać niełatwą drogę Minie (nastolatki) do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni, szczerości i naturalności. Film  poruszał ważne dla młodzieży tematy , m.in.: relacje rówieśnicze , rodzinne, samoakceptacja, wiara we własne siły oraz poszukiwanie i  rozwijanie swoich pasji.

Wyjazd odbył się w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” przeprowadzanej w roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole. Niedługo przed nami kolejne ciekawe wyjazdy.