Dbamy o bezpieczeństwo w sieci- warsztaty prowadzone w klasach 1-3

W kwietniu w  naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty pt. ,, Dbamy o bezpieczeństwo w sieci”.  Głównym celem warsztatów  było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez młodsze dzieci. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach 1-3. Podczas warsztatów uczestnicy zrozumieli, że Internet może być nie tylko źródłem rozrywki, ale można w nim także – podobnie jak w realnym świecie – napotkać zagrożenia celowo tworzone przez ludzi: manipulację, kłamstwo czy niewłaściwe treści. Uczniowie dowiedzieli się też, że potrzebne jest krytyczne i analityczne podejście do treści i aplikacji znalezionych w Internecie, że surfując w sieci warto kierować się wartościami, a dbać o anonimowość, której jednocześnie nie można wykorzystywać do krzywdzenia innych. Dowiedzieli się również ile czasu powinni spędzać przed komputerem czy tez przed telefonem i jakie to niesie konsekwencje i korzyści.

Cieszymy się, że nasza szkoła przeprowadziła takie warsztaty, bowiem wszystkim uczniom przyda się wiedza i umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzięki warsztatom uczniowie zapewne lepiej będą chronić swoje dane, wizerunek, kontakty czy prywatność w Internecie.