Gminny Konkurs Ekologiczny „Ekoludki”

19 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny „Ekoludki”. Jego uczestnikami było 5 pięcioosobowych zespołów  uczniów klas III ze szkół podstawowych z terenu gminy Chmielnik. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Kwapisz, Adam Stępień, Lena Chłond, Alicja Rogala i Barbara Ścisłowska.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części zawodnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą przyrodniczą i ekologiczną, rozwiązując  testy, zagadki, rebusy, rozsypanki wyrazowe. Druga część składała się z konkurencji sprawnościowych, tj. segregacji odpadów, podawania plastikowych butelek nad głową, rzucanie do celu papierowymi kulami, wyścigu z workami, strącania plastikowych butelek  i slalomu z kijem hokejowym.

Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. O kolejnych miejscach decydowały niewielkie różnice punktowe. Naszym reprezentantom udało się zająć I miejsce. Kolejne miejsca zajęły klasy; 3a, 3b i 3c ze Szkoły Podstawowej  im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku oraz 3s z Filii Suchowola.

Uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody w postaci zestawu gier planszowych i sportowych. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody dla szkół w postaci pomocy dydaktycznych: magnetycznej piramidy zdrowego żywienia oraz magnetycznego układu słonecznego. Organizator konkursu zapewnił poczęstunek dla dzieci i komisji konkursowej.

Nagrody zostały zakupione w ramach zadania pod nazwą „Program edukacji ekologicznej dla Miasta i Gminy Chmielnik – kontynuacja 2022/2023” przy udziale środków budżetu Gminy Chmielnik oraz dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.