II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

W dniu 4 listopada 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach odbyły się rozgrywki etapu gminnego II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Gminy Chmielnik. Olimpiada jest przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Pana Kazimierza Mądzika i ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i rozwijanie sprawności fizycznej, a także poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
w Piotrkowicach, Panią Joannę Kołomańską, która przywitała wszystkich uczestników II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka wraz z opiekunami.

W rozgrywkach na etapie gminnym II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka spotkały się 3 przedszkola:

– Samorządowe Przedszkole w Chmielniku;

– Przedszkole ,,Mali Odkrywcy”

– Przedszkole ZPO w Piotrkowicach.

Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach:

– bieg sztafetowy;

– tor przeszkód;

– skok w dal z miejsca;

– rzut woreczkiem do koła hula- hop.

Najwięcej punktów zgromadzili uczniowie z Samorządowego Przedszkola i to oni będą reprezentować naszą gminę na kolejnych etapach zabawy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji wymienionych przedszkoli. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom, którzy doskonale przygotowali „wielkich” sportowców.

Koordynatorem Olimpiady była Pani Justyna Pakosińska- Gidel, natomiast sędzią głównym Pani Gabriela Raczyńska.

Dziękujemy Akademii Prozdrowotnego Rozwoju- Brain&Body za ufundowanie upominków dla przedszkolaków.