,,Jestem Polakiem”

– Kocham szczerze.

A w co wierzysz?

– W Polskę wierzę”.

Dnia 30.04.2021r. grupy przedszkolne: Krasnoludki oraz Muchomorki obchodziły ŚWIĘTA MAJOWE. Z tej okazji dzieci przygotowały pod czujnym okiem swych  opiekunek część artystyczną o tematyce patriotycznej. W dniu uroczystości dzieci prezentowały się znakomicie w odświętnych biało – czarnych strojach. Z powagą odśpiewały hymn Polski oraz zadeklamowały wiersze pt.: ,,Kto Ty Jesteś?” oraz ,,Barwy Ojczyste”. Z dużą gracją zatańczyły także ,,Poleczkę”. Uczestniczenie przedszkolaków w obchodach Świąt Państwowych ma na celu:

* budzenie u dzieci miłości do Ojczyzny * zaznajamianie z symbolami narodowymi: Godłem Polski, Hymnem Polski, Flagą Polski oraz z tradycjami ojczystymi * kształtowanie postawy małego patrioty.

Wszyscy Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech, które pokazały, że są ,,Małymi Patriotami”.