Konkurs „Wszystkich Świętych” „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!” Kpł 19,2

W niedzielę 3 listopada 2019 roku po Mszy św. o godz. 9.30 w Parafii Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach odbył się konkurs „Wszystkich Świętych”. Sama Uroczystość przypada zawsze 1 listopada. W konkursie wzięło udział 27 uczestników – uczniów szkoły z Piotrkowic i Włoszczowic oraz dorośli. Orszak świętych, wraz ze służbą liturgiczną i celebransem, wszedł uroczyście do kościoła. Tego dnia nietrudno było zauważyć, że w kościele jest większa niż zwykle liczba wiernych. W końcu każdy chciał zobaczyć tylu świętych jednocześnie, a może i nawet posłuchać o sekrecie świętości. Jury w składzie: przewodnicząca mgr Joanna Długosz oraz mgr Aleksandra Praśkiewicz i mgr Justyna Siołek oceniali: jakość prezentacji słownej, choreografię , opanowanie pamięciowe tekstu o świętym, pewność siebie, kontakt z widownią, wygląd zewnętrzny, wykonanie i staranność stroju, a także posiadanie atrybutu, po którym często można rozpoznać świętego. Wśród licznego orszaku były postaci biblijne ze Starego Testamentu jak: królowa Estera, królowa Saby, król Dawid. Tak, że postaci współczesne Panu Jezusowi jak: św. Józef opiekun św. Rodziny , Maria i Marta siostry Łazarza, u których często gościł Pan Jezus, św. Weronika z drogi krzyżowej. Uczestnicy wcielili się również w najmłodszych świętych, tzn. ostatnio kanonizowanych. Wśród nich byli: św. Regina, św. Joanna Beretta Mola, św. Helena, św. Faustyna Kowalska, św. Krzysztof, św. Dominik Savio, św. Agnieszka, czy św. Jan Paweł II – patron naszej szkoły w Piotrkowicach. Jury po prezentacji świętych, po naradzie ogłosiło werdykt w trzech kategoriach po trzy miejsca w każdej grupie wiekowej. Co przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa

Najmłodsi:

I miejsce Bartek Kotarzewski z Włoszczowic
za prezentację św. Huberta

II miejsce Wiktor Siołek za prezentację św. Proroka Eliasza

III miejsce Nikola Więcek za prezentację św. Filomeny

Młodzież szkolna:

I miejsce Amelia Kuranda za prezentację
św. Jadwigi Andegaweńskiej

II miejsce Mateusz Moskwa za prezentację św. Mateusza ewangelisty

III miejsce Dominika Salwa za prezentację św. Kingi

Dorośli:

I miejsce Dorota Serhej za prezentację św. Matki Teresy
z Kalkuty

II miejsce Marcin Gola za prezentację św. Szarbela z Libanu

III miejsce Karolina Kobusza prezentację św. Teresy z Lisieux

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi albumami, młodsi figurkami świętych, a pozostali otrzymali Dyplomy Uczestnika oraz słodycze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, proboszczowi za ufundowanie nagród, jurorom za ocenę, rodzicom za przygotowanie odpowiednich strojów, scholi za śpiew. Zapraszamy już za rok o tej samej porze.
o. Romuald Gościewski