Międzynarodowy Dzień Kropki – akcja Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki  “The Dot Day”- jest to święto kreatywności, odwagi i dobrej zabawy. Pomysł świętowania tego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt.”The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti , która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach, również w Polsce. W tegorocznym kropkowym święcie udział wzięli uczniowie wszystkich klas, a także oddziały przedszkolne. Obchody Dnia Kropki zaczęliśmy od stworzenia plakatów, każdy z uczniów narysował swoją własną kropkę, ale również każdy z uczniów miał na swych ubraniach kropki. Wszystkie aktywności jakie podejmowane były w tym dniu zarówno w przedszkolu jak i w szkole były związane z tym świętem. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, oczywiście z kropką. Były kropki małe i duże. Wszyscy uczniowie uczestniczący aktywnie w akcji mieli możliwość otrzymania dodatkowych punktów z zachowania.