Nocowanie w szkole

W dniach 21 – 22 października 2022 r. odbył się w naszej szkole nocny biwak dla uczniów klas 4 – 8. Projekt miał charakter aktywnej integracji i zabawy dla dzieci i młodzieży. Uczestników, wyposażonych
w ekwipunek biwakowy, przywitali o godzinie 19.00 – gospodarz placówki dyrektor Jacek Sobaś oraz opiekunowie: Justyna Wójcik, Małgorzata Lisowska, Małgorzata Ślusarczyk, Grzegorz Stępień, Grażyna Kukla, Gabriela Raczyńska, Paulina Kalatura, Katarzyna Ramska, o. Romuald Gościewski i Joanna Długosz.

Początkowo nagromadzoną energię uczniowie wykorzystali w rozgrywkach sportowych. Następnie wraz z o. Romualdem Gościewskim i opiekunami odmówili modlitwę różańcową i przy akompaniamencie gitary odśpiewali różne pieśni religijne. Tę część spotkania poprowadzili uczniowie klasy czwartej, którzy okazali się najwytrwalszymi śpiewakami. Po pokrzepieniu duszy przyszedł czas na wzmocnienie ciała
w postaci pachnącej, gorącej pizzy, którą młodzież konsumowała, oglądając filmy. To nie koniec atrakcji! Kolejnym punktem biwaku była zabawa przy dźwiękach dyskotekowych rytmów, zakończona wspólnym odtańczeniem „Belgijki”. Niespodziewanym gościem, który przez pewien czas towarzyszył i obserwował zabawę uczniów, był Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik – Pan Paweł Wójcik. Po tak wyczerpujących atrakcjach zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wpadli w objęcia Morfeusza, udając się na odpoczynek do swoich śpiworów. Znaleźli się jednak śmiałkowie, którym wciąż było mało wrażeń. Ci potrafili jeszcze skoncentrować uwagę i postanowili zagrać w gry planszowe, wypożyczone na czas trwania biwaku od Pana Sławomira Grabki – gospodarza Koła Gier Planszowych z Chmielnika. Największą popularnością cieszyły się takie planszówki jak: „Dixit”, „Kroniki zbrodni”, „Time’s up”, „Farmer”, „Pędzące żółwie”.

Około 9.00 przybyli stęsknieni rodzice, zabierając swe szczęśliwe pociechy do domów. Uczestnicy biwaku już pytają o datę kolejnego „nocnego czuwania”.