Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega Pożarom’’ – eliminacje szkolne

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podstawowym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizację ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, historii i tradycji ruchu strażackiego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali naczelnik OSP Suliszów pan Marcin Gola, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Chmielnik pani Katarzyna Baran oraz pani Małgorzata Ślusarczyk – pedagog ZPO w Piotrkowicach.