Pasowanie na przedszkolaka

1 grudnia 2017r. odbyła się ważna uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Był to  debiut dzieci, które w tym roku szkolnym przyszły do naszego przedszkola.

Dzieci troszkę  nieśmiałe, ale dzielne, weszły na salę przy piosence „To jest smerfów świat” miło zaskakując  swoich Rodziców. Po przywitaniu wszystkich gości przez wychowawcę J. Pakosińską – Gidel nastąpiła część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w specjalnie przygotowanych  na tę okazję strojach smerfów. Rodzice byli dumni ze swoich pociech. Za piękny występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami! Rodzice także zostali poddani egzaminowi odpowiadając na pytania dotyczące przedszkola. Zdali go na 5+.
Następnie maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pan Dyrektor J. Sobaś dokonał aktu pasowania magiczną kredką wypowiadając przy tym słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Następnie dzieci uroczyście ślubowały, wypowiadając przy tym słowo: „Przyrzekam”. Pani G. Raczyńska wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplomik. I tym sposobem maluszki zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków i do społeczności Z.P.O. w Piotrkowicach. Dodatkową atrakcją naszej uroczystości był przepiękny i przepyszny tort przygotowany przez p. A. Siołek.

Podziękowania dla Pani B. Wilman, B. Zawady, A. Wawrzykowskiej, J. Szczerby i E. Ryk za zorganizowanie super poczęstunku. Naszym Przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości!

Serdeczne podziękowanie dla Pani Kingi Stachurskiej z przedszkola z Suchowoli  za użyczenie czapeczek!