Relacja z Konkursu : „Wszystkich Świętych”

29 października 2023 roku po mszy św. 11.30. w naszej parafii w Piotrkowicach odbył się Konkurs „Wszystkich Świętych”. Udział wzięło 30 uczniów z trzech szkół: z Piotrkowic, z Włoszczowic i z Kij.  Dostojnych świętych oceniało Jury w składzie: przewodniczący – Grzegorz Woźniczko, Maria Wronikowska, Dorota Majewska. Każdy z kandydatów prezentował swoją biografię, strój z epoki w której żył oraz atrybut, który ułatwiał rozpoznawalność świętego. Trzeba przyznać, że uczestnicy pokazali wysoki poziom umiejętności i duchowości. A wśród nich byli: królowie, książęta, postacie biblijne, zakonnicy, dzieci, młodzież, matki. Obecni święci pokazali, że niezależnie od tego ile mamy lat i kim jesteśmy można na każdym etapie życia zostać świętym. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni książkami,  „O naśladowaniu Chrystusa” różnymi światkami i, a pozostali upominkami i słodyczami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kostiumów, atrybutów, proboszczowi za ufundowanie nagród, Jurorom za werdykt, rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów. Niech święci patronowie rozpalają wszystkich do gorącego pragnienia, aby być jak oni – świętymi na ziemi i w niebie.

Ks. Romuald Gościewski OCD – katecheta

Grupa wiekowa