Rymowanki ekologiczno-profilaktyczne

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs literacki. Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie wiersza/rymowanki o tematyce ekologicznej lub profilaktycznej i zaprezentowanie go przed komisją konkursową. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII.
W treści wiersza/rymowanki musiało się znaleźć się co najmniej 5 spośród 10 poniższych wyrazów/nazw (użytych w dowolnej formie i liczbie),
Tematyka ekologiczna tj.: dzieci, ekologia, Piotrkowice, powietrze, rodzina, segregacja, środowisko, woda, ziemia, odpady.
Tematyka profilaktyczna tj.: dzieci, rodzina, Internet, agresja, przyjaciel, szkoła, ofiara, sprawca, bezpieczeństwo, sieć.

W kategorii klas I – III do konkursu przystąpiło 9 uczniów.
I miejsce zajął uczeń klasy II – Mateusz Wawrzykowski, II miejsce – uczennica klasy III – Lena Chłond, III miejsce –  uczennica klasy II – Nadia Wiśniewska. Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali uczeń klasy I – Tymon Osman oraz uczeń klasy III – Adam Chłond.

W kategorii klas IV – VIII do konkursu przystąpiło 16 uczniów.
I miejsce zajęła uczennica klasy VI – Emilia Pająk, II miejsce –  uczennica klasy VII – Gabriela Ćwiek, III miejsce – uczennica klasy IV – Malwina Siołek.
Wyróżnienia otrzymali: Nikola Więcek – uczennica klasy VII oraz Wojciech Piwowarczyk –  uczeń klasy IV.

Oprócz nagród indywidualnych przyznane zostały również nagrody dla klas w poszczególnych kategoriach wiekowych o największej liczbie uczestników w przeliczeniu na jednego ucznia.
W kategorii I zwyciężyła klasa druga a w kategorii II klasa siódma.

Wręczenie nagród wszystkim uczestnikom konkursu odbędzie się podczas Święta Polskiej Niezapominajki, które odbędzie się w Piotrkowicach, 21 maja 2023 r..