Ślubowanie klasy I

17.10.2019 r. o godzinie 11.00 odbyło się PIERWSZE ŚLUBOWANIE KLASY I W NASZEJ NOWEJ SZKOLE.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik- Paweł Wójcik, sekretarz- Andrzej Łopaciński, proboszcz parafii- O. Piotr Linka, radne: Lidia Jabłońska, Agnieszka Lenartowicz, Monika Nowak oraz emerytowana dyrektor szkoły- Halina Nyk. Byli również rodzice i rodzina pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna.

Po przywitaniu zebranych przez dyrektora szkoły- Jacka Sobasia i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. I. Każdy z nich przedstawił się z imienia i nazwiska, troje uczniów samorządu klasowego poinformowało, jaką funkcje pełni w klasie.

W bogatym montażu słowno-muzycznym o tematyce szkolnej, dzieci z dużym zaangażowaniem i z odpowiednią ekspresją wygłosiły wiersze, zaśpiewały sześć piosenek i zatańczyły taniec z parasolami do piosenki „Jesień”.

Uczennice klasy IV wyrecytowały wiersz „Witaj, pierwsza klaso!”, dały pierwszoklasistom „cenne rady”, złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę „Szkoła pełna słońca”.

Występ został nagrodzony dużymi brawami i pochwałami gości, dyrekcji i pozostałych uczestników uroczystości.

Następnie dziewięcioro uczniów złożyło uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły- Jacek Sobaś. Wicedyrektor- Joanna Kołomańska wręczyła dzieciom dyplomy i zakładki do książek, a wychowawczyni- Ewa Musiał legitymacje szkolne i pamiątkowe medale z napisem: „Ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrkowicach- 2019/2020” (prezent od rodziców).

Nie zabrakło też słodkich upominków i pamiątek od zaproszonych gości. Uczniowie odwdzięczyli się gościom, dyrekcji szkoły, uczącym ich nauczycielom i wychowawczyni- piękną pachnącą różą wręczoną z dziecięcym uśmiechem.

Tego dnia p. Andrzejowi Łopacińskiemu i p. Lidii Jabłońskiej w uznaniu za zaangażowanie w realizację projektu nowej szkoły wręczono pamiątki- kryształ 3D z wizerunkiem szkoły.

Następnie p. Marta Piwowarczyk w imieniu własnym i rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek, który przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze. W organizację poczęstunku zaangażowali się wszyscy rodzice.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.