Ślubowanie Klasy Pierwszej

25 października b.r. odbyło się w naszej szkole Ślubowanie klasy I.

Przyrzeczenie uczniowskie złożyło dwudziestu jeden pierwszoklasistów. Dzieci zostały przyjęte
w poczet uczniów szkoły w obecności swoich starszych kolegów i koleżanek, rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości. Byli wśród nich burmistrz Chmielnika – Paweł Wójcik, sekretarz gminy – Andrzej Łopaciński, radna Rady Miejskiej – Monika Nowak, przewodnicząca Rady Rodziców przy S.P.
w Piotrkowicach – Lidia Jabłońska.

Po przywitaniu zebranych przez dyrektora szkoły – Jacka Sobasia i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyła się część artystyczna
w wykonaniu uczniów kl. I. Dzieci z dużym zaangażowaniem i z odpowiednią ekspresją wygłosiły wiersze i zaśpiewały kilka piosenek o tematyce szkolnej, do których włączyły ciekawą dziecięcą choreografię, dzięki czemu „głód ruchu”, typowy dla siedmiolatków, został zaspokojony.

Uczeń kl.IV przywitał pierwszoklasistów wierszem, w którym m.in. zapewniał ich, że w szkole w Piotrkowicach nikomu nie jest smutno i nikomu „włos z głowy nie spadnie”, bo jest tu wesoło, bezpiecznie i fajnie. Czwartoklasiści dali pierwszoklasistom „cenne rady” i złożyli im piękne życzenia.

Nad całością występu czuwała wychowawczyni kl.I. – Ewa Musiał.

Występ został nagrodzony dużymi brawami
i pochwałami zebranych.

Następnie dzieci z kl.I. złożyły uroczyste ślubowanie, stając się w ten sposób stuprocentowymi uczniami.

Aktu pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor – Jacek Sobaś, wicedyrektor – Joanna Kołomańska wręczyła dzieciom dyplomy, a rodzice – kuferki
z niezbędnymi rzeczami do dalszej edukacji.

Podczas uroczystości głos zabrali: pan burmistrz, dyrektorzy naszej szkoły, przewodnicząca RR, rodzice pierwszoklasistów, życząc najmłodszym uczniom przede wszystkim zdrowia i bardzo dobrych ocen.

Wychowawczyni klasy również skierowała do swoich podopiecznych kilka słów, w których zawarła nadzieję i wiarę w to, że uczniowie podejmując obowiązki szkolne, będą je rzetelnie wypełniali i że zapał do nauki będzie trwał i trwał… Życzyła im sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i poprosiła, żeby pamiętali, że Patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II, a to zobowiązuje. Podziękowała zaproszonym gościom za przybycie, dzieciom za udany występ i wszystkim osobom zaangażowanym w tę uroczystość.

Ojciec Romuald (w zastępstwie Ojca Przeora) pobłogosławił pierwszoklasistów i wszyscy zebrani odmówili za nich krótką modlitwę.

Na koniec uroczystości władze samorządowe MiG Chmielnik, przewodnicząca RR oraz rodzice, wręczyli pierwszakom upominki pomocne
w edukacji.

Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, aby dalej świętować to uroczyste wydarzenie.

Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.