Ślubowanie Klasy Pierwszej

24 października br. odbyła się w naszej szkle uroczystość  Ślubowania Klasy I. W obecności rodziców, zaproszonych gości – Burmistrza MiG Chmielnik, Pana Pawła Wójcika, Sekretarza-Pana Andrzeja Łopacińskiego, Proboszcza – O. Grzegorza Irzyka, radnej RM-Pani Moniki Nowak, Przewodniczącej RR- Pani Lidii Jabłońskiej, Dyrekcji naszej szkoły, wychowawczyni i całej społeczności szkolnej, 20 pierwszaków złożyło uroczyste ślubowanie i zostało poprzez Pasowanie przyjętych do grona uczniów naszej szkoły.

Aktu Pasowania dokonał Pan Dyrektor,  Jacek Sobaś, a Pani Wicedyrektor, Joanna Kołomańska,  wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Zanim ten ważny moment nastąpił, uczniowie w krótkiej części artystycznej, egzaminowani przez czwartoklasistów, wykazali się swoimi umiejętnościami recytatorskim, wokalnymi, tanecznymi oraz wiedzą nt. swojej Ojczyzny, Patrona szkoły Jana Pawła II, zasad ruchu drogowego, oraz prawidłowego zachowania się
w szkole. Udowodnili, że w pełni zasłużyli na miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Piotrkowicach.

Podczas uroczystości głos zabrali -Pan Burmistrz, Przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrekcja, wychowawczyni kl. I i rodzice, gratulując dzieciom udanego występu i życząc sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Rodzice podziękowali Dyrekcji szkoły za dokonanie Aktu Pasowania, wychowawczyni za przygotowanie dzieci do tej uroczystości, gościom za przybycie.

Proboszcz Ojciec Grzegorz Irzyk również dołączył do życzeń oraz pobłogosławił pierwszoklasistów na dalszą drogę edukacji.

Następnie dzieci otrzymały od rodziców
i zaproszonych gości upominki, odbyła się sesja zdjęciowa, a na koniec uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.