Uczniowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Gość omówił zagrożenia, które mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.
Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.
Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.
W trakcie spotkania młodzież obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą cyberprzemocy. Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.