Spotkanie ze Strażakami

W dniu 01. 06. 2021 r. ( Dzień Dziecka ) uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami. Naszą szkołę odwiedzili strażacy z Jednostki Ratunkowo – Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej z Chmielnika, którymi dowodził kapitan Paweł Nyk. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej. Panowie – strażacy zaprezentowali dzieciom poszczególne elementy budowy wozu strażackiego, przypomnieli numery alarmowe, które należy znać, udzielili instruktażu pierwszej pomocy oraz wyjaśnili w jakich okolicznościach należy wzywać pomocy straży pożarnej.
Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami może być bardzo niebezpieczna.
Po krótkiej prelekcji druhowie – strażacy chętnym uczniom zakładali hełm na głowę i pozwolili na lanie wody z węża strażackiego. Jednak największą atrakcją było spryskanie dzieciaków wodą przez samych strażaków.
Panowie przekazali także uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej
i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.