,,SZKOŁA DO HYMNU’’

8 listopada 2019 r. świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz

włączyliśmy się  do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu’’, polegającej na odśpiewaniu 4 zwrotek ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ przez uczniów i nauczycieli o godz. 11:11symbolizującej datę oswobodzenia Polski.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor ZPO Jacek Sobaś wydając komendy: ,,Sztandar Szkoły wprowadzić!, a następnie ,,Szkoła do hymnu!’’. Po głośnym, pełnym entuzjazmu śpiewie odbyła się akademia z okazji  Narodowego Święta Niepodległości. Na początku zaprezentowała się klasa I

w wierszu ,,11 listopada’’ wyposażona w symbole i rekwizyty państwowe.  Potem odbył się  montaż słowno-muzyczny składający się z narracji przybliżającej wiedzę historyczną o zaciętej, bohaterskiej, pełnej poświęceń walce naszych praojców o odzyskanie wolnej Ojczyzny, wierszy patriotycznych, bogatego repertuaru pieśni.

Rolę chóru i recytatorów pełnili uczniowie z klas V -VI.  Narratorami były przewodnicząca

i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Operatorami technicznymi: Paweł Sobaś

i Maksymilian Wilman. Za przygotowanie akademii odpowiedzialna była Aleksandra Praśkiewicz przy współpracy z Barbarą Rogalą-Kupczewską, Ewą Musiał, Kamilem Kryczką, Justyną Pakosińską – Gidel, Grzegorzem Stępniem.

Mimo że wydarzenie miało charakter poważny, to wzruszyło nawet najmłodszych.

Wszyscy uświadomili sobie, że są Polakami i trzeba służyć Ojczyźnie jak najlepiej.