Szkolna akcja sadzenia roślin oraz konkurs literacki o tematyce ekologicznej i profilaktycznej

Dnia 25.04.2014 r. w naszej szkole obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, który przypada na 22 kwietnia. W tym dniu, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego , uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i Panią Dyrektor wybrali się przed budynek szkolny, aby zasadzić rośliny zakupione przez chętnych uczniów oraz rodziców.

Najważniejszym celem tego dnia, było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej przyrody. Uczniowie z zapałem, wspólnymi siłami wykopali dołki, aby mogli posadzić zakupione kwiaty i drzewka.  Tego dnia również nasi uczniowie byli ubrani w zielone ubrania co podkreślało rodzaj tego wydarzenia.

Ważnym przeżyciem dla naszych uczniów również w tym dniu był udział w konkursie literackim na wiersz/rymowankę o tematyce ekologicznej i profilaktycznej.

Celami  konkursu było  inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich,  rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów, rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczestników konkursu w obszarze ich własnych eko-zachowań we współczesnym świecie, rozwijanie wrażliwości ekologicznej, rozbudzanie zainteresowań ekologicznych, pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z Internetem oraz konsekwencjami, stosowania cyberprzemocy i sposobami zapobiegania jej oraz radzenia sobie z nią, zapoznanie uczniów z korzyściami stosowania alternatywnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie empatii wśród uczniów , zachęcanie uczniów do bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!!!