Udział klasy 0 w finale  powiatowym III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka w Zagnańsku

W dniu 7 listopada 2023 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zagnańsku odbył się  finał rozgrywek powiatowych III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka dla przedszkoli z powiatu kieleckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 0, którzy wspaniale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i zdobyli szóste miejsce spośród 15 drużyn.

To 180 dzieci, które rywalizowały w czterech konkurencjach; przedszkolaki wzięły udział:

• w biegu sztafetowym,
  • biegu na torze przeszkód pod płotkiem lekkoatletycznym,
  • rzucie woreczkiem do celu,
  • skoku obunóż.

W imprezie edukacyjno-sportowej udział wzięli: Pan Stanisław Stępień – Zastępca Wójta Gminy Zagnańsk, Pani Marzanna Moćko – Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola
w Zagnańsku, Pan Michał Salwa – Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Zagnańsku, starsi wizytatorzy Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty
w Kielcach: Pani Sylwia Kurtek, Pani Małgorzata Zielińska-Perczak, nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół powiatu kieleckiego, którzy pełnili role sędziów. Po oficjalnym rozpoczęciu Olimpiady odbył się  program artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola
w Zagnańsku. Sportową rozgrzewkę w  formie zajęć zumby poprowadziła Pani Katarzyna Kramarczyk. Sędzią głównym Olimpiady był Pan Łukasz Gronostaj, który wraz z sędziami drużynowymi czuwał nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Opiekunami naszych dzieci na III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka były Panie Dorota Majewska, Gabriela Raczyńska i Pani Dorota Kubicka.

Po zakończonych rozgrywkach udaliśmy się zobaczyć Dąb Bartek, jeden z najstarszych w Polsce dębów, od 1954 roku chroniony prawem jako pomnik przyrody, rosnący na terenie leśnictwa Bartków (nadleśnictwo Zagnańsk).

GRATULUJEMY!