Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”

30 września dwa trzyosobowe zespoły reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podczas Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej”. Quiz miał na celu przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Tematyka nawiązywała do walk Polaków o niepodległość oraz dotyczyła 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Zadaniem uczniów biorących udział w rozgrywkach była odpowiedź na pytania- pierwsza część dotyczyła wiadomości na temat Polski i jej drogi do niepodległości, druga członkostwa Polski w Unii Europejskiej.  Przed quizem uczniowie mogli zapoznać się z wystawą „ 15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę.