Wycieczka do Fabryki Bombek

14 listopada 2017 r. uczniowie kl. I, II, III i V pod opieką p. Zofii Chłond, p. Ewy Musiał i p. Marianny Marzec uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Fabryki Bombek w Staszowie.
W czasie zwiedzania fabryki z wielkim zainteresowaniem obserwowały jak ze szklanych rurek rozgrzanych do wysokiej temperatury, pracownicy wydmuchiwali ozdoby o różnych kształtach. Kolejny etap wydmuchanych bombek to srebrzenie, malowanie na wybrany kolor, dekorowanie, suszenie i pakowanie.
Największą atrakcją było samodzielne dekorowanie bombki. Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki.
Następnym punktem wycieczki była wizyta w przyzakładowym sklepiku, gdzie mogli dokonać zakupu wybranej ozdoby.
Wycieczka była udana. Dzieci wróciły pełne pozytywnych wrażeń i radości ze zdobycia nowych doświadczeń. Każde dziecko przywiozło pomalowaną przez siebie bombkę.