Wycieczka klas 1-3 do Ogrodzieńca

Dnia 13 czerwca uczniowie klas 1 – 3 i gościnnie klasa 4 odwiedzili Park Rozrywki w Ogrodzieńcu. Piękna pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę. W Parku Rozrywki naszą zabawę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Mogliśmy zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Przepiękne makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. W Parku Miniatur zobaczyliśmy także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę. Dodatkową atrakcją były stanowiska łucznicze oraz czołg T55.

Następnie wolnym krokiem z Parku Miniatur przeszliśmy do Domu Legend i Strachów. Wchodząc do tajemniczego domu przenieśliśmy się w świat baśni i legend. Mroczne wnętrze i otaczające nas nietoperze dostarczyły nam dużą ilość strachu. Nasze piski i wrzaski słychać chyba było na całą okolicę. Jednak w takich okolicznościach potwierdza się przekonanie, że w grupie raźniej. Przechodząc przez ciemne i tajemnicze przejścia nawet najodważniejsi trzymali się kurczowo grupy.

Kolejnym punktem, naszej wyprawy był Tor Saneczkowy. Na specjalnie wyprofilowanym torze każdy mógł bezpiecznie zjechać z odpowiednią prędkością. River Splas (Tor Saneczkowy) to przede wszystkim dobra zabawa, wielkie emocje i ciągła adrenalina! Liczne i ostre zakręty nie zniechęciły naszych milusińskich do zjazdu.

Następną przewidziana atrakcją w której się znaleźliśmy był Park Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 47 urządzeń, które sprawiały, że rzeczy niemożliwe stawały się możliwe. Park podzielony jest na 3 sektory ( urządzenia oparte o wrażenia wzrokowe, słuchowe oraz kinestetyczne – dotykowe ), a jego dodatkową atrakcją są 2 symulatory : lotów oraz dachowania, które dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć .

Ostatnią atrakcją był Park Rozrywki. Dzieci świetnie bawiły się korzystając bez limitu z takich atrakcji jak: Autodrom, Mini Park Linowy, Zamek Dmuchany, Małpi Gaj, Karuzela czy Linarium.

Po wyjściu z Parku udaliśmy się na przygotowany pyszny obiad do  „ Karczmy Stodoła ”

Na koniec wycieczki każdy z uczestników zakupił skromny upominek dla siebie oraz bliskich. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja klas oraz ukazanie malowniczych i pięknych widoków Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd w miniaturach.  Bawiliśmy się świetnie, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy! W drodze powrotnej tradycyjnie już zahaczyliśmy o McDonalda. Bardzo dziękuję Paniom z klas 1 -3 i ks. Romualdowi za pomoc w opiece nad naszymi dziećmi podczas wycieczki.