Występy uczniów klasy II

W ramach koła recytatorskiego, uczniowie kl .II realizują ,, Klasowy miniprojekt małych form teatralnych”. Pod koniec października na zajęciach koła i zajęciach z edukacji polonistycznej przygotowali wraz z wychowawczynią inscenizację przedstawienia ekologicznego pt. ,, Kogo bał się las?” 2. listopada br. wystąpili z tą inscenizacją przed dziećmi z oddziałów przedszkolnych , a 4. listopada przed uczniami klasy I i III. ( Ze względu na bezpieczeństwo, występy odbywały się z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności ).

Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi dzieci na problemy lasu; kształtowanie poczucia odpowiedzialności i troski o los wszystkich żywych organizmów ( mieszkańców lasu ) ; rozwijanie pozytywnych uczuć wobec świata przyrody.

Uczniowie we właściwy sposób i z odpowiednią intonacją wygłaszali role: wiewiórki, dzięcioła, jeża, drzew, grzyba i uczestników wycieczki do lasu. Zaśpiewali też piosenkę o lesie. Na koniec wygłosili główne hasła przedstawienia: ,, Dzieci z lasem – za pan brat! Chroniąc zieleń – dbasz o świat! Wiwat lasy i natura! Wiwat zieleń! Hura ! Hura!”

Scenografię oraz rekwizyty do przedstawienia wykonali uczniowie z pomocą rodziców i wychowawcy.

Występ młodych wykonawców bardzo podobał się naszym szkolnym koleżankom i kolegom, którzy z zaciekawieniem oglądali występ. Na podkreślenie zasługuje wzorowe zachowanie młodych widzów podczas przedstawienia.

Uczniowie kl. II wraz z wych. Ewą Musiał dziękują za bardzo miłe przyjęcie i docenienie występu brawami, miłym słowem oraz słodką nagrodą w postaci ,,Bajecznych czekoladek” znanej polskiej firmy cukierniczej. Docenienie uczniów oraz słowa jednej z pań wychowawczyń : -,,Zapraszamy ponownie ”, zachęciło nas do przygotowania następnego występu.

– A zatem… Do zobaczenia, niebawem!