XIX DZIEŃ PAPIESKI

,,Wstańcie, chodźmy!” – pod takim hasłem obchodziliśmy XIX Dzień Papieski, który odbył się 13 października 2019 roku.

W Piotrkowicach dzień ten przeżywamy również jako święto naszej szkoły, której patronem jest Jan Paweł II.

O godzinie 9.30 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem o. Romualda Gościewskiego w intencji społeczności szkolnej z udziałem pocztu sztandarowego. Po mszy złożono zapalony znicz pod Tablicą Jodły Papieskiej upamiętniającej beatyfikację Jana Pawła II.

Jak co roku nieodłącznym elementem święta była zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli kwestowali po każdej mszy św. w Kościele parafialnym w Piotrkowicach. Każdy, kto włączył się w zbiórkę na edukację uzdolnionych młodych ludzi przyczynił się do budowania żywego pomnika Jana Pawła II.

W tym roku 16 października przypadła również 20 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Z tej okazji w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach została ufundowana tablica pamiątkowa przez byłą p. dyrektor Halinę Nyk.