Z grudniową wizytą u Żabek

Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Wspólnie z paniami ubraliśmy choinkę, która  sprawiła nam dużo radości. 4 grudnia zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy górnika. Teraz już wiemy, że jest to zawód niezwykle potrzebny, choć bardzo niebezpieczny. Natomiast dzień 5 grudnia był dniem oczekiwania na Mikołaja, który odwiedził naszą grupę i każdemu przedszkolakowi wręczył paczkę. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy przygotowane na tę okazję piosenki. Panie nagrały krótki filmik, jak razem z Mikołajem ubraliśmy na holu  jeszcze jedną choineczkę. Filmik ten został opublikowany na stronie Urzędu Miasta i Gminy Chmielnik. Niezwykle miłą niespodzianką były również odwiedziny Pani Zimy, której przybycie zwiastowało nadejście nowej pory roku. Po krótkiej pogawędce z naszym gościem zaprezentowaliśmy piosenki i tańce o tematyce zimowej. W związku z magicznym czasem naszą uwagę skupiliśmy nad tematyką bożonarodzeniową. Dnia 22 grudnia odbyła się nasza pierwsza przedszkolna Wigilia. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i słuchaliśmy kolęd przy suto zastawionym stole. Przebrani za choineczki zatańczyliśmy  taniec będący prezentem świątecznym dla Naszych Rodziców.