ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

Realizacja zagadnień ekologicznych wymaga współpracy z wieloma instytucjami. Nasza szkoła od 2008r. współpracuje z Zarządem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie uczestniczą w prelekcjach, warsztatach, zajęciach terenowych i wyjazdach edukacyjnych. Dnia 30.04.2019r. odbyły się zajęcia edukacyjne połączone z prezentacją multimedialną przeprowadzone przez pracownika Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. W zajęciach brały udział dzieci z przedszkola i  klasy ,,O ’’, uczniowie z  klas 1 – 8 oraz gimnazjaliści. Na zajęciach omówiono zagadnienia : ,,Czym dla mnie jest przyroda?”,  ,,Jak zostać dobrym przyrodnikiem?”, ,,Flora i fauna Parków Krajobrazowych Ponidzia – zagrożenia, ochrona”, ,,Rezerwaty przyrody”. Dzięki zajęciom uczniowie poszerzyli wiedzę o przyrodzie i jej ochronie. Podniosła się także świadomość ekologiczna uczniów.