Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – pożegnanie klas ósmych

Tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego towarzyszyły słowa Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy, pani Małgorzata Przeździk, członek Rady Miasta, pani Anna Maciągowska, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Lidia Jabłońska, proboszcz parafii, ojciec Grzegorz Irzyk.

Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych złożyli ślubowanie, w którym zadeklarowali
z godnością reprezentować naszą szkołę w swoim dalszym życiu. Po ślubowaniu nastąpił moment przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, pan Jacek Sobaś, który szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę oraz podsumował kończący się rok szkolny. Pan Dyrektor przekazał prowadzenie uroczystości ósmoklasistom. Głos zabrały wychowawczynie klas 8a i 8b, panie Ewa Kurowska
i Małgorzata Ślusarczyk, które skierowały do wychowanków podziękowania za lata wspólnej nauki i życzyły uczniom sukcesów w dalszej edukacji.

Nadszedł w końcu czas na nagrody i wyróżnienia za naukę, sport, frekwencję i działalność szkolną.

Nagrodzeni za naukę zostali:

Klasa 8a:

• Oliwia Siołek,
  • Wiktoria Guzy
  • Piotr Zawadzki
  • Anna Ślusarska
  • Wiktoria Guzy za 100% frekwencję

Klasa 8b:

• Michał Pałyga
  • Eliasz Jaskuła
  • Natalia Ryk
  • Julia Cierpiała

Nagrody za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym:

• Julianna Doroz
  • Wiktoria Guzy
  • Oliwia Siołek
  • Kamila Gajek
  • Bartłomiej Białowąs
  • Bartosz Klank

Nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz za obsługę techniczną uroczystości szkolnych:

• Maja Praśkiewicz
  • Natalia Ryk
  • Roksana Raczyńska
  • Bartosz Klank
  • Damian Mysior
  • Alan Stróżycki
  • Radosław Ciepliński

Nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała:

• Anna Ślusarska

Na szczególną uwagę zasłużyła uczennica klasy 8a Oliwia Siołek, która uzyskała tytuł Najlepszej Absolwentki szkoły.

Najlepsza Absolwentka uzyskała stypendium ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Chmielnik, które wręczyła zastępca Burmistrza, pani Małgorzata Przeździk.

Stypendia otrzymali również:

• Anna Ślusarska uczennica klasy 8a za szczególne osiągnięcia sportowe;
  • Wiktor Siołek uczeń klasy 6 za wysokie wyniki
    w nauce;
  • Patryk Pałyga uczeń klasy 5 za osiągniecia artystyczne.

Po ósmoklasistach przyszedł czas na uczniów młodszych klas, którzy z rąk wychowawców oraz dyrekcji odebrali wyróżnienia i nagrody. I tak:

Klasa 1 – wychowawca pani Justyna Wójcik, wyróżnieni uczniowie to:

• Julia Wionczek
  • Aleksandra Kubicka
  • Maciej Biesaga
  • Mateusz Wawrzykowski
  • Maciej Duda
  • Natalia Grudzińska

Klasa 2 – wychowawca pani Zofia Chłond, wyróżnieni uczniowie to:

• Barbara Ścisłowska
  • Wiktor Stawiarz
  • Natalia Stróżycka
  • Alicja Rogala
  • Agnieszka Borek
  • Lena Chłond

Klasa 3 – wychowawca pani Ewa Musiał, wyróżnieni uczniowie to:

• Wojciech Piwowarczyk
  • Oliwia Więcek
  • Malwina Siołek
  • Krzysztof Sęk

Klasa 4 – wychowawca pani Justyna Siołek, wyróżnieni uczniowie to:

• Kacper Ślusarski
  • Franciszek Stępień

Klasa 5 – wychowawca pani Joanna Kołomańska, wyróżnieni uczniowie to:

• Patryk Pałyga
  • Karol Ramski
  • Paweł Dziewięcki
  • Kacper Grudziński

Klasa 6 – wychowawca pani Joanna Długosz, wyróżnieni uczniowie to

• Wiktor Siołek
  • Nikola Więcek
  • Gabriela Ćwiek
  • Kinga Jabłońska
  • Roman Iwaszkiewicz
  • Mikołaj Lisowski
  • Nikola Więcek za 100% frekwencję

Klasa 7 – wychowawca pani Barbara Rogala – Kupczewska, wyróżnieni uczniowie to:

• Marcelina Biesaga 4,79
  • Jakub Wójcik za 100% frekwencję

Po uroczystym rozdaniu nagród i wyróżnień pan Dyrektor i pani Dyrektor pożegnali pana Tadeusza Wilkosa, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Następnie głos zabrali uczniowie klasy siódmej, którzy w żartobliwy sposób pożegnali i „nagrodzili” swoich starszych kolegów, wręczając im zabawne dyplomy.

Po Gali Nagród głos zabrali sami ósmoklasiści i ich rodzice, którzy podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły, organowi prowadzącemu, księdzu proboszczowi oraz rodzicom, wręczając im bukiety kwiatów oraz słodką niespodziankę.

Na zakończenie głos zabrał pan Dyrektor, życząc wszystkim bezpiecznego wypoczynku, a ojciec Romuald Gościewski, w imieniu proboszcza parafii, udzielił uczestnikom błogosławieństwa na czas nadchodzących wakacji.

Uroczystość zamknęli uczniowie klasy pierwszej, którzy zaśpiewali piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Ale to już było”

Kolejny rok za nami. Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji.